Arama yapacağınız kelimeleri yazdıktan sonra Enter, çıkmak için ise Esc düğmesine basınız.

Hakkımda


Ümit Büyükyıldırım

Ümit Büyükyıldırım

Çoçukluğumdan bu yana teknoloji ile ilgili olmam, mesleki kariyerimi bu yönde şekillendirdi. Bilgisayarla çok erken yaşta tanıştım (1991) ve İnternet’in Türkiye’deki ilk döneminden itibaren kullanıcı olarak (1999) yer almaya başladım. Çok geçmeden İnternet üzerine üretkenliğine başladım (2000).

Bilime olan derin ilgimse bir nevi hobi düzeyinde kaldı ve Türkiye’nin ilk geniş kapsamlı bilim sitesi olan Bilim.org‘u (2002) ve kardeş sitesi Astrofotograf.com‘u kurmama vesile oldu.

Bilişim ve İnternet sektöründe 20 yıla yakın sürede sayısız projenin yönetimini ve iş geliştirmesini üstlendim. Index Grup’ta e-ticaret ve pazarlama yöneticisi olarak çalışırken, grubun kurumsal kimlik altyapısını geliştirdim ve iş ve satış geliştirici projeler ürettim. Index Grup projelerinin yanı sıra, Grup CEO’su ve TÜSİAD başkanı Erol Bilecik‘in özel dijital projelerinde yer aldım.

2014 yılında “Yeni Başlayanlar İçin E-Ticaret” adında, e-ticaret ve İnternet girişimciliği üzerine bir kitap yayınladım.

2015 yılında kurucu ortağı olduğum TekServis ile Turkcell ve Girişim Fabrikası’nın hızlandırma programına katılmaya hak kazanan 7 girişimden birisi olduk.

Kurucusu olduğum Bilim.org ile de uzun bir süredir içerik üretiyor ve editörlük yapıyorum.

Farklı konulardan bahsettiğim Sesli Notlar isimli bir podcast yayını yapıyorum.

2013 yılından bu yana düzenli olarak koşuyorum, kalistenik & street workout ve yakış dövüş sporları ile ilgileniyorum.

2018’de bilimkurgu öyküleri yazmaya başladım ve Ağustos 2020’de Bilimkurgu Mikro Öyküler adındaki e-kitabımı yayınlandım.

Mesleki özgeçmişimle ilgili olarak İnfografik CV‘me ve hakkımda daha fazla bilgi edinmek için kişisel blog yazılarıma ve Youtube kanalıma bakabilirsiniz.

Sormak, danışmak istediğiniz bir konu veya herhangi bir proje için iş birliği öneriniz olursa iletişime geçmekten çekinmeyin lütfen.

Ümit Büyükyıldırım / Girişim Fabrikası - Turkcell &GBA Sunumı

Ümit Büyükyıldırım / Girişim Fabrikası – Turkcell &GBA Sunumı

Google sertifikalarım

Diğer sertifikalarım

  • HubSpot Inbound
  • HubSpot Inbound Marketing
  • HubSpot Content Marketing
  • HubSpot Social Media
  • HubSpot Email Marketing
  • SEMrush Technical SEO
  • SEMrush SEO Fundamentals

CV – İnfografik

İnfografik CV

Yeni Başlayanlar İçin E-Ticaret

yeni-baslayanlar-icin-eticaret-kapak

İndex Grup Faaliyetlerim – İnfografik

İndex Grup Faaliyetlerim 2009-2013 İnfografik