Arama yapacağınız kelimeleri yazdıktan sonra Enter, çıkmak için ise Esc düğmesine basınız.

Bilimkurgu


Bilimkurgu benim için çocukluğumdan itibaren başlayan bir tutku. Her zaman uzaya karşı bir merakım oldu. Bu yüzden bilimkurgu dediğimde aklıma gelen iki şey Star Wars ve Star Trek oluyor. İkisini de çok seviyorum. Tabi ki bilimkurguya dahil olarak sevdiğim daha birçok şey var.

Bilimkurgu film ve dizilerine olan merakım çocukluktan itibaren olsa da, bilimkurgu edebiyatı ile tanışmam yakın zamana dayanıyor. Aşağıda bahsedeceğim Bilimkurgu Evreni facebook grubunun çıkış sebebi de aslında okuduğum bilimkurgu romanları hakkında paylaşım yapmak ve başkaları ile fikir alışverişinde bulunmaktı. Bilimkurgu edebiyatına geç giriş yapmış olsam da, aslında hayatımda okuduğum ikinci kitap, Jules Verne’in Balonla Beş Haftası’ydı. Bugüne kadar bilimkurgu kategorisine giren 35 kitap okudum. Neleri okuduğuma buradan bakabilirsiniz (listedeki bul kısmına bilimkurgu yazın).

Bilimkurgu öykülerim

Kendi yazdığım bilimkurgu öykülerine buradan ulaşabilirsiniz.

Bilimkurgu Kulübü’nde yayınlanan öykülerime de buradan ulaşabilirsiniz.

En beğendiğim bilimkurgu romanları

  • Bin Dokuz Yüz Seksen Dört (George Orwell)
  • Bioshock Rapture Şehri (John Shirley)
  • Marslı (Andy Weir)
  • Çocukluğun Sonu (Arthur C. Clarke)
  • Rama (Arthur C. Clarke)
  • Zaman Makinesi (H. G. Wells)
  • Maymunlar Gezegeni (Pierre Boulle)

Tavsiye edebileceğim bilimkurgu filmleri

Tavsiye edebileceğim bilimkurgu filmlerinin listesine buradan, dizilerin listesine de buradan ulaşabilirsiniz.

Bilimkurgu Evreni

Bilimkurgu ile ilgili paylaşımlar yapmak ve bilimkurgu severlerle bir arada olabilmek amacıyla, Bilimkurgu Evreni adında bir facebook grubu kurdum. 650’ye yakın üyesi bulunan grupta düzenli olarak paylaşımlar yapıyor, toplu film izleme etkinlikleri ve kitap değerlendirme toplantıları düzenliyoruz. Eğer bilimkurguya merakınız varsa sizi de bekleriz!