Micro Sci-Fi Stories

Micro Sci-Fi Stories


Her biri farklı bir konuyu işleyen 100 mikro öyküden oluşan bir derleme olarak 2020 yılında yayınladığım Bilimkurgu Mikro Öyküler e-kitabını 4 yıl aradan sonra İngilizceye çevirerek Micro Sci-Fi Stories adıyla global bilimkurgu okuyucularına sundum.

Bu e-kitabı İngilizceye çevirme düşüncesi başından beri vardı ancak özenli bir çeviri çabası gerektiriyordu ve benim İngilizce seviyem bunun için yetersiz kalacaktı. Çeviri işini ya tamamen kendim üstlenecektim ya da profesyonel destek alacaktım ancak açıkcası kendi gündemimden dolayı buna fırsat da olmadı pek. Yapay zekâ destekli çeviri araçlarının da olgunlaşmasıyla projeyi hızla kendim halletmeye karar verdim. DeepL Translate ve Google Translate ile ana çevirileri yaptıktan sonra hatalı görünen çevirileri kendim düzelttim ve iki dilde çapraz kontrol yaptım. İçeriğin çevirisinin ardından kapak, mizanpaj ve diğer detayları hallettikten sonra da yayına aldım.

İlk kez bir içeriğimizi İngilizce olarak global okurlara sunuyorum ve açıkcası nasıl bir ilgi göreceğini ve ne tür geri dönüşler alacağımı merak ediyorum.

📘 Micro Sci-Fi Stories’ı indir (PDF)
📘 Google Play üzerinden oku/indir
📘 Goodreads sayfası

+ Yorum bulunmuyor

Yorum Yaz