Esrarengiz Hikâyeler: Tuhaflıklar Cildi çıktı

Esrarengiz Hikâyeler: Tuhaflıklar Cildi çıktı


Benim de bir bilimkurgu öyküsüyle dahil olduğum Esrarengiz Hikâyeler: Tuhaflıklar Cildi öykü derlemesi Mantis Kitap’tan çıktı.

Benim de geçen yıl dahil olduğum ve şu ana kadar 6 bilimkurgu öykümün yayınlandığı Esrarengiz Hikâyeler, editör ve yazar Aşkın Güngör tarafından 2018 yılında kurulan bir platform. Sitenin amacı; bilimkurgu, fantastik, korku ve polisiye gibi kurgu türlerindeki profesyonel yazar ve çizerlerle sektöre yeni girmek için fırsat arayan isimleri buluşturmak.

Esrarengiz Hikâyeler: Tuhaflıklar Cildi, platformda şu ana kadar öyküsü ve çizimleri yayınlanmış toplam 29 yazar-çizerin olduğu bir derleme. Derlemeyi hazırlayan ve kitabın kapak tasarımını yapan, platformun kurucusu Aşkın Güngör. Daha önce biri basılı olmak üzere iki kitap çıkarmıştım ve bu süreçte yaşanan operasyonel zorlukları biliyorum. Bu derlemede sadece katılım sağlayabileceğim öyküleri önererek projeye dahil olmuş olmak gerçekten çok daha rahat ve keyifliydi. Aşkın Güngör’e sağladığı bu imkândan, gayretinden ve tamamı sorunsuz geçen süreçten ötürü teşekkür etmek isterim.

İlk kez 2018’de bilimkurgu öyküleri yazmaya başlamış birisi olarak, kendi yazdığım bir öykünün bir derlemede ilk kez yer alıyor olması benim için önemli bir motivasyon kaynağı. Yayınevi tarafından diğer yazarlara olduğu gibi bana da gönderilen fiziki kopyaları elime aldığımda bunu çok daha güçlü şekilde hissettim. Çoğu yönüyle kötü ve verimsiz geçen salgın döneminde, ilk olarak geçen yıl Bilimkurgu Mikro Öyküler‘i e-kitap olarak çıkarmıştım. Bu yıl da bu derlemenin çıkmasıyla aslında en azından bilimkurgu adına düzenli bir üretkenlik yakalamış ve bu süreci de boş geçmemiş oldum. Bu da ayrıca sevindirici. Bundan sonraki süreçte yine diğer bilimkurgu öykülerimle farklı derlemelerde yer almayı ve zamanı geldiğinde de tamamı kendi öykülerimden oluşan bir derlemeyi yayınlamayı düşünüyorum.

1 yorum

Yorum Yaz

+ Leave a Comment